dům1VŠE PRO DŮM

Vybavení bytu, doplňky do domu, nábytek, tapety, záclony a mnoho dalšího...

 

dům3STAVEBNÍ MATERIÁL

dům2ZAHRADA

terasy, zahradní nábytek, nářadí...

 

 

dům4INTERIÉRY

záclonky, vybavení, inspirace, DIY projekty apod.

Zpříjemněte si zimu s kanadskou vířivkou!

Posted in Vše pro dům

Je zimní období a pro milovníky koupání nastal čas návštěv uzavřených bazénu a wellnes. Jenomže nejste tam osamoceni a leckomu právě tento fakt může vadit. Pokud vám došla trpělivost a otravují vás přelidněné aquaparky, řešením je pořízení vlastní vířivky! Tento článek vám poradí při výběru.

vířivka

Vhodné umístění

První věcí před koupí je vybrat vhodné místo, kde vířivku umístíme. Dále si uvědomte, co je prioritou a co od ní očekáváme v první řadě.

 1. Tichý chod.
 2. Nízká hmotnost.
 3. Přístupnost.
 4. Nosnost.

Co je to vířivka

Jedná se o koupací vanu se vstřikovacím systémem s cirkulací vzduchu a tlakové vody. Tato vana je uzpůsobena k masážním a relaxačním účelům. Konstrukčně jsou vířivky uzpůsobeny pro lehnutí nebo sednutí. Masážní trysky jsou umístěny na dně a po bocích a dělí se:

 • vodní
 • vzduchové

Celá vířivka se ovládá pomocí hlavního panelu, kde můžete nastavit teplotu vody, filtrační cyklus, zapnout a vypnout hydromasáž s perličkovou koupelí, podvodní osvětlení a v neposlední řadě ovládání rádia a hudby.

Cena vířivek

Je lepší drahá nebo levná? To je dilema. Ale pamatujme, že šetřit se zrovna nevyplácí při koupi vířivky. U levných modelů číhá strašák, který se projeví až po několika sezónách provozu a to že náklady převyšují pořizovací cenu! Důležitým a určujícím aspektem by měla být spotřeba elektrické energie. Ta se pohybuje v rozmezích od stovek po tisíce korun za měsíc.

Čistota především

Aby byla voda ve vířivce čistá a nezávadná, vířivka je vybavena kartušovou popřípadě pískovou filtrací. Pokud sáhneme po top modelu, můžeme narazit na tzv. ozónovou desinfekci.

Pevný skelet nebo měkká konstrukce?

Vířivku si pořizujeme zejména tehdy, kdy si potřebujeme odpočinout po náročném dni v práci, nebo si užít zábavu s přáteli nebo dětmi. Na trhu nalezneme modely s konstrukcí: Pevně tvarovanou.
Měkkou.

Počet osob ve vířivce

Dalším parametrem, který rozhodne je maximální počet osob, který se bude pravidelně koupat. Můžeme volit modely pro:

 • 2-5 osob.
 • 6-7 osob.
 • 8-10 osob.

vířivka

Pokud jste pevně rozhodnuti pro nákup vířivky, doporučím vám venkovní vířivky značky Hydropool. Jedná se o léty prověřeného kanadského výrobce kvalitních vířivek. Svým zákazníkům nabízí modely s nadstandardními funkcemi jako například:

 • Tepelný štít HydroWise.
 • Úsporná čerpadla.
 • Hladinová filtrace.
 • Tlaková mikrofiltrace.
 • Tichý chod.

Pokud stále váháte, můžete navštívit showroom společnosti Canadiana ve Zlíně a otestovat vířivku na vlastní kůži!

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit