dům1VŠE PRO DŮM

Vybavení bytu, doplňky do domu, nábytek, tapety, záclony a mnoho dalšího...

 

dům3STAVEBNÍ MATERIÁL

dům2ZAHRADA

terasy, zahradní nábytek, nářadí...

 

 

dům4INTERIÉRY

záclonky, vybavení, inspirace, DIY projekty apod.

Proč zvolit plastová okna pro váš rodinný dům?

Posted in Vše pro dům

V současné době je spousta zájemců o plastová okna zahlcena velkým množstvím informací. Výrobci plastových oken se snaží získat co nejvíce zákazníků, a proto investují do lákavých reklamních kampaní. Tento článek neslouží jako vychvalování toho či onoho okenního profilu, ale dává zákazníkům pádné argumenty, proč stará okna vyměnit za nová plastová.

Stará dřevěná okna způsobují velkou energetickou ztrátu, neboť jsou špatně izolována a technicky zastaralá. Důsledkem jsou vysoké faktury za vytápění, protože teplo uniká zastaralými okny. Pakliže chcete snížit spotřebu energii, investujte do kvalitních oken. Na tomto prvku se nemůže šetřit.

Ideální úsporný program nabízí plastová okna Zlín. Mají lepší tepelnou izolaci až o 50 %, sníží výrazně náklady na vytápění a současně zvýší hodnotu nemovitosti. V neposlední řadě plastová okna slouží jako perfektní protihluková izolace, což ocení zejména majitelé rodinných domů v rušných ulicích a u hlavních cest.

Plastová okna zvyšují bezpečí, klid a soukromí

Když se řekne domov, spousta lidí si představí bezpečí, pohodlí, odpočinek a maximální soukromí. Proto je logické opatřit dům odpovídajícími bezpečnostními prvky. Okna s vyšší třídou odolností jsou dokonalou ochranou před zloději.

Plastová okna slouží k prosvětlení interiéru a zajišťují komfort vašeho domova. Mají také estetickou funkci, neboť dotváří celkový vzhled vašeho rodinného domu. Společnost plastová okna Zlín přistupuje ke svým zákazníkům individuálně, tudíž si můžete zvolit barevné tónování vnější strany oken.

Trendy v omítání

Posted in Vše pro dům

V poslední době se objevuje trend, kdy se místo omítky jednoduše dům nechá v "rozestaveném" stavu. Je to móda, která se proplétá do všech různých oborů a je to v pořádku. Každý podle svého vkusu. Jen musíte počítat, že dům bez omítky bude potřebovat jinou úpravu. Záleží, z jakého materiálu máte budovu vystavěnu.

Krásné okno i se zábranou truhlíku

Posted in Vše pro dům

Květiny miluje snad každá žena (pokud vynecháme alergičky, které trpí už jen při pohledu na rostlinu produkující pyl). Ne všechny však mají tu možnost bydlet v době se zahradou, o kterou by mohly pečovat. Proto často volí jako kompromis květinové truhlíky. Alespoň zkrášlit to okno, když už nic! Jak to ale zařídit, pokud bydlíte ve vysokých patrech? V dnešní době existuje řešení na vše. Zábrany květinových truhlíků vyřeší situaci, i kdybyste bydlela ve 12. poschodí.

A co původní účel mít krásné okno? Je to v pohodě, stačí si vybrat takovou zábranu květinových truhlíků, která vám zrovna bude ladit s okolím. Jednoduché, zdobené, lesklé či matné,.. Každá si přijde na své.

Moderní postel

Posted in Vše pro dům

Potřebujete postel s úložným prostorem? Hledáte lůžko pro vaši ložnici nebo pro příležitostné použití v pokoji pro hosty? Jakou potřebujete výšku postele nebo typ matrace? Odpovědi na všechny tyto otázky vám pomohou s výběrem toho pravého lůžka, ve kterém budete trávit noci a třeba i dny s dobrou knížkou. Důležitý je také design postele, který by měl odrážet váš osobní vkus, užitné i estetické preference a celkový styl vaší ložnice nebo celého domova. Moderní postele jsou většinou z kované kostry, vybaveny luxusním povlečením a matracemi. Stále si nevíte rady s výběrem? Nejlepší je si prohlédnout specializovaný e-shop firmy Galante, která je špičkou ve výrobě všeho, co potřebujete do luxusní ložnice!

Zázračný polykarbonát

Posted in Vše pro dům

Polykarbonát čili obchodním neologismem Lexan, je velmi flexibilní a spolehlivý materiál. Nejoblíbenější složkou je pak komůrkový lexan. K čemu nejlíp slouží komůrkové polykarbonátové desky? Většinou si jich můžeme všimnout při výstavbě zastřešení bazénů. Tento materiál příliš nepropouští sluneční paprsky a dobře izoluje, což v praxi znamená zvýšení teploty vody v bazénu. Celý bazén je pak chráněn před přírodními vlivy a ani silná průtrž mračen nezdolá pevný polykarbonát. Dříve se vystavovaly tzv. "skleníky" z nádob na zavařeniny nebo na okurky. Sklo se však později ukázalo jako méně odolné a tak se moderní skleníky montují z komůrkových polykarbonátových desek. Tento materiál je opravdu odolný a tak si jej oblíbili i milovníci pergol a teras, které zastřeší právě deskami lexan.