dům1VŠE PRO DŮM

Vybavení bytu, doplňky do domu, nábytek, tapety, záclony a mnoho dalšího...

 

dům3STAVEBNÍ MATERIÁL

dům2ZAHRADA

terasy, zahradní nábytek, nářadí...

 

 

dům4INTERIÉRY

záclonky, vybavení, inspirace, DIY projekty apod.

Ozvučovací systémy a sety pro obce i budovy

Posted in Vše pro dům

Rozhlas neboli ozvučení je pro většinu vesnic a menších obcí naprostou nezbytností, kterou informuje obyvatele o nejrůznějších akcích a událostech. Ve městech je rozhlas používán zase mimořádné události a ohrožení. V tomto článku se podíváme, jaké existují možnosti ozvučovací techniky.

ozvučovací technika

Ozvučovací technika využívající dráty

Nejpoužívanějším typem ozvučovací techniky je 100 V plošný typ. Pro korektní funkčnost se specializované firmy zaměří na rozčlenění na zóny a kompletní návrh a předimenzování zesilovačů. Samotné zesilovače je potřeba zabezpečit před vandalismem ať už monitoringem nebo jinými způsoby. Ideální soustavou je:

  • rozhlasová ústředna,
  • mixážní pult,
  • přepážkový mikrofon.

Jak jsem zmínil již v předešlém odstavci, výkon zesilovačů musí být dimenzován podle výkonové náročnosti jednotlivých okruhů. Vhodnými zesilovači jsou ty digitální, s vysokou úsporou energie.

Ozvučovací technika bezdrátová

Je pro vás prioritou minimum kabelů? Pokud ano, sáhněte po bezdrátovém ozvučovacím systému pro vaši obec. Musíte však počítat, že se bude jednat o zvýšený náklad pro rozpočet obce, kvůli nákupu vysílacích a přijímacích stanic. Ušetříte si však nemalé starosti a není nutnost "rozkopat" náves kvůli tažení kabelů, což ocení snad každý starosta.

Ozvučovací technika drátová

Rozhodnete-li se pro tento systém ozvučení, musíte počítat s rozvodem kabelů. Nejvhodnějším způsobem, kdy natáhnout tyto kabely je využítí například rekonstrukci veřejného osvětlení a zabít dvě mouchy jednou ranou. Cenově se ve výsledku jedná o zanedbatelnou položku v rozpočtu. Jakmile našetříte zbytek peněz na rozhlas, stačí natažené dráty oprášit a na sloupy pověsit reproduktory. Na obecní úřad se naistaluje online centrála a je téměř hotovo.

Evakuační rozhlas pro města a budovy

Při výstavbě moderních výškových budov přichází v úvahu instalace evakuačního rozhlasu, který je ve většině případů i povinný. Tyto systémy jsou pro obsluhu velmi komfortní, protože jsou napojeny na alarmy a také požární systém EPS. Naopak od obecního rozhlasu je u těch evakuačních, možnost využít bezdrátové řízení. Po instalaci je možné ovládat a spravovat evakuační rozhlas i z jiného místa, než je obecní úřad.

ozvučovací technika

Hledáte-li firmu, která zabezpečí jak návrh, tak i instalaci ozvučovací techniky, kontaktujte společnost Bártek rozhlasy s.r.o., která je na českém trhu špičkou. Svým zákazníkům nabízí špičkové technologie za opravdu přijatelné ceny.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit