dům1VŠE PRO DŮM

Vybavení bytu, doplňky do domu, nábytek, tapety, záclony a mnoho dalšího...

 

dům3STAVEBNÍ MATERIÁL

dům2ZAHRADA

terasy, zahradní nábytek, nářadí...

 

 

dům4INTERIÉRY

záclonky, vybavení, inspirace, DIY projekty apod.

Jak zabezpečit kluzkou podlahu na pracovišti?

Posted in Vše pro dům

Kluzká podlaha je jednou z největších nočních můr bezpečnostního technika. Pracovník může uklouznout, ať se sebevíc snaží udržet na nohou. Jak zabezpečit kluzkou podlahu, aby se zabránilo nehodě?

 

a-man-worker-lying-on-the-floor-after-an-accident--BYASF6M-min

 

 

Riziko pádu na kluzké podlaze není záležitostí jen zimního období. Kluzká může být celoročně, tím pádem i riziko pádu. Výhod protiskluzových prostředků je hned několik - sníží počet obětí kluzké a podlahy a tím pádem i možné snížení produktivity na pracovišti. 

Protiskluzové pásky na schody

Ochránit schody na pracovišti je nutnost číslo jedna. Pád ze schodů může napáchat více škod, než se zdá a zranění nemusí být zrovna lehká. Hledáte řešení, které nezahrnuje různé chemické přípravky nebo dlouhé čekání? Pak jsou protiskluzové pásky na schody ideálním řešením, jak úrazům předejít. Cena pásek je také více než přívětivá a její použití je snadné a rychlé. Její aplikaci tedy zvládnou i méně manuálně zdatní bezobav.

Hrubý nátěr

Dražší variantou, která zabezpečí podlahu jsou hrubé nátěry. Ano, připlatíte si za ně o něco více než za protiskluzové pásky, ale výběr je také široký. Práce s nátěry je poněkud težší, proto se nebojte oslovit někoho zdatnějšího na pomoc. Nátěrů je hned několik variant, které dokonce zahrnují i bezbarvé, tudíž nebudou tolik být do očí.

Protiskluzové spreje

Spreje jsou na stejném principu jako nátěry. Nabízejí široký výběr barev, ale také transparentní variantu. Jejich primární výhodou, kterou je třeba vyzdvihnout, je nanášení. Nemusíte tu s aplikací bojovat jako u nátěrů, stačí pouze nastříkat a hotovo. U nanášení spreje je potřeba podlahu lehce zdrsnit brusným papírem nebo jiným způsobem.

Ať už si vyberete jakoukoliv variantu, nezapomeňte, že podlaha musí být před použitím prostředků suchá, čistá a zbavena všech nečistot a mastnoty.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit