dům1VŠE PRO DŮM

Vybavení bytu, doplňky do domu, nábytek, tapety, záclony a mnoho dalšího...

 

dům3STAVEBNÍ MATERIÁL

dům2ZAHRADA

terasy, zahradní nábytek, nářadí...

 

 

dům4INTERIÉRY

záclonky, vybavení, inspirace, DIY projekty apod.

Hubení myší: způsob, jak se jich zbavit jednou provždy

Posted in Vše pro dům

Existuje celá řada škůdců, kteří se vám mohou vloupat do vašeho obydlí a tam provádět pěknou neplechu. Nemusí mít jen podobu hmyzích nájezdníků typu mušky nebo mravenci, ale mohou být daleko větší.

Výsledek obrázku pro evil mouse

 

Třeba takové myši nejsou v domácnostech zrovna unikátním úkazem, zvláště pak ve starších domech.
Myš jako taková vypadá roztomile nejen v animovaných seriálech, ale v podstatě i v reálu. Mnoho lidí si jen chová jen tak pro potěchu, nejen jako potravu pro hady. Ovšem po bytě vám mohou cupkat nejen domestikované kousky, ale také jejich divocí příbuzní. A ti už vám mohou udělat doma docela pěknou paseku. Minimálně alespoň ve spižírně.

Jejich přítomnost poznáte snadno


Identifikovat myši doma se dá poměrně snadno, a to i bez toho, aniž byste ji přímo zahlédli, či alespoň zmerčili jejich stín. Pokud doma slyšíte, že vám něco neustále pobíhá nebo škrábe ve stěnách, je dost možné, že se jedná o hlodavce.
To ale stále nemusí být jednoznačný důkaz, koneckonců, hlavně ve starší budovách může ve zdech dělat zvuky takřka cokoliv, takže se nemusíte bát při první podivném zvuku, že máte doma myši. Jednoznačně se to dá vyčíst z trusu, který doma najdete. Pak už není pochyb.

Jak na ně?


Nejlepším řešením je prostě objednat deratizéra, který by měl s nevítanými návštěvníky relativně rychle zatočit. To ovšem není zrovna ekonomické řešení, jelikož profesionální hubení škůdců je poměrně drahé.
Levnější možností je najít případné otvory a ty ucpat. To stejné se dělá i v případě, kdy se chce zamezit přístupu hmyzu. V tomto případě je to ale jednodušší. Sice tento druh hlodavce se dokáže protáhnout i malými dírkami, ovšem těch doma zas tolik mít nebudete. Stačí kyblík sádry a měli byste mít pokoj.
V případě, že to nepomůže, nezbude vám nic jiného než se pustit do hubení myší. Nekupujte ale žádné jedy na krysy, kterou jsou sice účinné, ale na druhou stranu mohou být i nebezpečné pro domácí zvířata a samozřejmě i pro děti. Pomoci mohou i klasické pastičky. Světe div se, tento prostý vynález je poměrně efektivní.
Důležité se po prvním úlovku pastiček nezbavovat, ale nechat je ještě nějaký ten pátek nastražené na strategických místech. Myši se totiž obvykle neobjevují jednotlivě, ale ve větším množstvím.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit