dům1VŠE PRO DŮM

Vybavení bytu, doplňky do domu, nábytek, tapety, záclony a mnoho dalšího...

 

dům3STAVEBNÍ MATERIÁL

dům2ZAHRADA

terasy, zahradní nábytek, nářadí...

 

 

dům4INTERIÉRY

záclonky, vybavení, inspirace, DIY projekty apod.

Plechové střešní krytiny jsou na vzestupu

Posted in Stavební materiál

Dříve v České Republice byli klasické tašky číslo jedna, průzkum ale prokázal, že od roku 2017 se nejčastěji pokládaly plechové krytiny. Tehdy je klempíři používali vůbec nejčastěji. Také dnes se těší velké oblibě a jsou stále vyhledávanější. Je možné, že tradičním střešním taškám už odzvonilo?

5ee0b7465fc14772167880-500x235

Jaký materiál je vhodný na fasádu?

Posted in Stavební materiál

Hezká fasáda dělá divy! Jistě semnou budete souhlasit, protože při prodeji nebo koupi hraje velkou roli, jaký dojem na nás na první pohled kupovaná nemovitost udělá. Fasáda v sobě skrývá další, možná jednu z nejdůležitějších funkcí a to, že chrání stavbu před povětrnostními vlivy a šetří naše peníze. Právě v tomto článku se podíváme na jednotlivé druhy fasád a jejich výhody při použití.

V čem vynikají polykarbonátové desky?

Posted in Stavební materiál

Představte si materiál, který by byl výborný v tepelné izolaci, byl by téměř nerozbitný, přesto by skrz něj mohlo krásně svítit slunce, ale neprocházelo by škodlivé UV záření. Přesně takový vlastnosti mají komůrkové (dutinkové) polykarbonátové desky.To, že nepropouští ultrafialové světlo také zajistí nestárnutí materiálu a zabezpečuje dlouhou životnost bez ztráty květinky. Komůrkové polykarbonátové desky jsou označeny z jedné strany potištěnou ochrannou fólií. Tato strana musí být vždy instalována směrem ven.

Jsou velmi jednoduché k instalování a také bezpečné. Polykarbonát se nikdy neroztříští na střepy, i kdyby silnému nárazu náhodou neodolal. Také jsou schopny ohýbání, i za studena. Vždy však záleží na tom, o jaký typ komůrkové polykarbonátové desky se jedná. Existuje jich mnoho, známý je například Lexan.

Proč komůrkový polykarbonát?

Posted in Stavební materiál

Komůrkový polykarbonát má mnoho vlastností, pro které si je cení lidé na celém světě. Jak je možné, že po celém světě? Jedním z důvodů jsou tepelně-izolačními vlastnosti komůrkového polykarbonátu, podle typu polykarbonátu vydrží velké rozpětí teplot od severských mrazů po rozpálené tropické slunce.

komůrkový polykarbonát

Rekonstrukce bytového jádra

Posted in Stavební materiál

Proč se tak v tak velkém měřítku lidé pouštějí do rekonstrukce bytového jádra? Je to jednoduché, dřívější režim je pryč, technologie je jinde a nároky na soukromí jsou také daleko vyšší. Zejména dožití umakartových stěn původních šachet a jader je prvním faktorem, proč jít do rekonstrukce. S tím souvisí také nevyhovující stavebně fyzikální, především akustické, parametry původních stěn. Řešením může být pórobetonová příčka. Pórobetonové příčky mají i při minimálních tloušťkách vysokou pevnost a dodávají obyvatelům pocit bydlení ve zděném domu. Vnáší do konstrukčního systému paneláků minimální zatížení, přesto fungují jako dokonalé stěny, do kterých si obyvatelé snadno sami přišroubují i těžkou polici nebo zavěsí obraz. Jiný materiál, který by to umožnil, je řádově několikanásobně těžší, což může způsobit i komplikace při stavebním povolení.