dům1VŠE PRO DŮM

Vybavení bytu, doplňky do domu, nábytek, tapety, záclony a mnoho dalšího...

 

dům3STAVEBNÍ MATERIÁL

dům2ZAHRADA

terasy, zahradní nábytek, nářadí...

 

 

dům4INTERIÉRY

záclonky, vybavení, inspirace, DIY projekty apod.

Šití strojem – jak na to?

Posted in Interiér

Šití je schopnost, kterou se hodí mít. Nejenom, že se můžete spravovat vlastní ponožky, můžete vyrábět dárky a vlastní dekorace do pokojů. A při šití často pomáhá šicí stroj, který se taky určitě hodí. Na začátku ale může být šití se šicím strojem docela složitá záležitost. My pro vás ale máme návod pro ÚPLNÉ začátečníky, takže si najděte výprodej látek a chvilku času a pusťte se do práce.

šicí stroj

 Výběr šicího stroje

Při výběru šicího stroje je potřeba vzít v potaz několik věcí:

  • Rozpočet – Rozpětí cen při výběru šicího stroje je opravdu velké. Spousta strojů totiž nabízí různé vychytávky, které ale většina začátečníků nevyužije. Pokud se chystáte šít poprvé a raději nechcete investovat zbytečně moc, kupte do začátku nějaký levnější.
  • Online nebo offline? – Jak chcete stroj koupit? Online je to pohodlnější, ale kamenné obchody občas s nákupem nabízí extra kurzy pro začátečníky.

Než začnete šít

Šicí stroj není všechno, co budete při tvoření potřebovat. Pořád se vám budou hodit nůžky, metr, špendlíky a krejčovská třída na náčrtky. Jestli se budete učit z návodů, určitě si napřed nastudujte výrazy, které se pro šití používají, určitě se budou hodit.

dětská látka

Navlékání nitě

Možná vás víc než samotné šití odstrašuje navlékání nitě. Vypadá totiž docela složitě. Nemusíte se ale bát, na to se myslelo při tvorbě manuálů a i ten váš bude obsahovat přesný návod k tomu, jak niť navléct. Jestli si ale chcete práci maximálně ulehčit, existují šicí stroje s automatickým navlékáním.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit